Історія кави

Дизайн, кулінарія, ремонт, домашні тварини
Відповісти
Аватар користувача
administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 129
З нами з: Сер березня 11, 2009 11:07 am

Історія кави

Повідомлення administrator » Суб листопада 28, 2009 7:09 pm

Зображення

Добірні кавові зерна з найкращих плантацій світу, гармонійно поєднані фахівцями та старанно обсмажені, створюють неповторний аромоксамит найкращої кави.
Майже всі легенди називають батьківщиною кави Ефіопію. Мешканці провінції Каффа знали, що ягоди кавового дерева надають сили та бадьорості на весь день. Правда, тоді кавові боби їли, загортаючи у тваринний жир. Такі енергетичні «палички» заряджали організм під час довгих та виснажливих походів у пустелі.
В першому столітті народи арабських країн привезли кавове дерево і почали вирощувати його на своїх землях. З арабської слово «кава» - qahwa – означає - «те, що позбавляє сну». Араби заварювали кавові зерна у окропі і потім пили цей ароматний напій (існують версії, що першими заварювати почали все-таки турки).
В 15 столітті кава з'явилася у Туреччині, де були відкриті перші справжні кав'ярні. Туркам настільки сподобалася кава, що вони вигадали прислів'я – «кава має бути солодкою як любов, чорною як пекло і сильною як смерть».
В Європі каву спочатку вживали лише як лікувальний засіб, причому досить дорогий. А уже в 16 столітті перші кав’ярні відкрилась в Італії, а в 17 столітті – і у Франції (1657).
Відень став містом широкого поширення кави як популярного в Європі напою завдяки українському шляхтичу Юрію-Францу Кульчицькому, який, перевдягнувшись у турецький одяг під час облоги Відня турками у 1683 році, передав листа про допомогу місту. За це його нагородили 300 мішками кави з турецького обозу. Юрій знав технологію приготування напою, додавав до кави цукор, щоб догодити європейським смакам. Так і з’явилася знаменита кава по-віденськи. Юрій Кульчицький відкрив кав’ярню, де продавав порцію кави по крейцеру за філіжанку, а згодом очолив цех продавців кави.
board.club.co.ua - сайт безкоштовних оголошень з усієї України та країн близького зарубіжжя

Відповісти

Повернутись до “Справи домашні”