Легенева чума, біотероризм. Симптоми, ознаки протікання. Від

Нові можливості лікування, як зберегти здоров’я, порівняння вітчизняних і зарубіжних ліків, персони медицини, відзиви про державні та приватні клініки
Відповісти
Аватар користувача
administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 129
З нами з: Сер березня 11, 2009 11:07 am

Легенева чума, біотероризм. Симптоми, ознаки протікання. Від

Повідомлення administrator » Нед листопада 01, 2009 7:50 pm

Що таке чума?

Чума – це захворювання, що викликається певним видом бактерій. У природі чума передається людині від гризунів за допомогою укусів інфікованих бліх. У XIV столітті чума пройшла по світу трьома великими хвилями, вбиваючи від однієї третини до половини населення в місцях спалаху епідемії. Завдяки поліпшенням в санітарії і умовах життя спалаху чуми в даний час дуже рідкісні. Проте в світі щорічного реєструється до 2000 випадків захворювання, включаючи приблизно 15 випадків в південно-західному регіоні США.

Існують три форми чуми:

Бубонна чума – це захворювання в природі становить 75-97% випадків. Симптоми, які розвиваються швидко, включають підвищення температури, озноб, слабкість і хворобливе опухання лімфатичних вузлів – «бубони».

Септична чума – інфекція крові, що викликається бактеріями чуми, – зустрічається рідше. Вона складає менше 20% «природних» випадків захворювання чумою.

Легенева чума є найбільш важкою формою цього захворювання, але вона рідше зустрічається в природі. Вона складає менше 14% випадків. Проте передбачається, що ця форма чуми буде найбільш вірогідна використана у разі терористичного акту. Ця форма чуми спостерігається в тих випадках, коли бактерії потрапляють в легені, що приводить до швидкого розвитку важкої форми пневмонії.

Смертність при бубонній формі чуми коливається від 27 до 95 %, при легочной — майже 100 %. В даний час при правильному лікуванні смертність складає 5-10 % . Відомі епідемії чуми, що понесли мільйони життів, залишили глибокий слід в історії людства.


Симптоми легеневої чуми включають високу температуру, болі в грудях, кашель, задишку і відкашлювання кривавої рідини або слизу. Без відповідного лікування антибіотиками, початого протягом 24 годин, у хворого може швидко розвинутися шок, і він може померти. Рівень смертності хворих, не одержуючих негайної медичної допомоги, складає близько 100%.

Симптоми легеневої чуми зазвичай виявляються протягом одніх-двух доби після зараження бактеріями чуми.

Як можна заразитися чумою?

Люди заражаються бубонною чумою від інфікованих тварин. Бактерії розповсюджуються за допомогою укусів інфікованих бліх, укусів або подряпин інфікованих тварин або при безпосередньому контакті з тушами інфікованих тварин.

Люди заражаються легеневою чумою при вдиханні крапельок, що містять бактерії чуми. Крапельки потрапляють в повітря при кашлі інфікованих людей або тварин. Проте, якщо чума використовується як біологічна зброя, бактерії можуть бути розпорошені в повітрі навмисно.

Чому чума вважається потенційною терористичною зброєю?

Можливість застосування чуми як зброя вивчається, принаймні, протягом 60 років. Повідомлялося, що під час Другої світової війни Японія намагалася використовувати бомболетки для розповсюдження інфікованих бліх. У 1950-х і 1960-х роках США і Радянський Союз розробили методи розпилювання бактерій чуми в повітрі.

Чума вважається потенційною біологічною зброєю, тому що:

• Бактерії можуть бути розпорошені в повітрі, що може інфікувати велику кількість людей.

• Розпорошені в повітрі бактерії викличуть небезпечну легеневу форму чуми.

• Легенева форма чуми може передаватися від однієї людини іншому, приводячи до подальшого розповсюдження цього захворювання.

• Легенева форма чуми – важке захворювання з високим рівнем смертності.

• Епідемія легеневої форми чуми викличе надзвичайну боязнь зараження і паніку.

Першою ознакою терористичного акту з використанням легеневої форми чуми буде хвиля людей, які звернуться за медичною допомогою з приводу гострих респіраторних проблем через один два дні після атаки. До цього часу бактерії вже не знаходитимуться в повітрі. Без швидкого агресивного лікування багато хто з людей, інфікованих бактеріями, помре.

Чи можна запобігти чумі?

В даний час не існує вакцини проти чуми, хоч і робляться спроби розробити таку вакцину. У разі контакту з інфікованими хворими або тваринами можуть допомогти антибіотики – якщо лікування починається негайно.

Розпорошені в повітрі бактерії чуми живуть менш однієї години. Вони руйнуються сонячним світлом, теплом і за рахунок висихання. Можна також знизити ризик захворювання, знявши одяг і прийнявши душ протягом першої години після контакту з бактеріями. Проте все одно буде потрібно антибіотики як профілактична міра.

Чи можна вилікувати чуму?

Всі форми чуми можна вилікувати за допомогою антибіотиків. Проте особи, заражені легеневою формою чуми, повинні почати лікування протягом 24 годин після розвитку симптомів. Якщо лікування не почате негайно, легенева чума майже завжди приводить до смертельного результату.

Що робити, якщо мені здається, що я піддався дії чуми?

Якщо ви піддайтеся дії чуми, то маловірогідно, що ви про це знатимете. Проте, якщо у вас є підстави вважати, що ви могли піддатися дії чуми, негайно поговорите з лікарем. Якщо ви спостерігаєте які-небудь підозрілі ситуації або дії – включаючи можливе використання мікробів як зброю – повідомите про це в місцеві правоохоронні органи.

Персонал лікарень, персони бившин, в контакті повинні негайно надіти 3-слойные марлеві маски, бахіли, хустка з 2 шарів марлі, що повністю закриває волосся, і захисні окуляри для попередження попадання бризок мокроти на слизисту оболонку очей. В обов'язковому порядку надягає протичумний костюм або застосовує аналогічні по властивостях протиінфекційного захисту спеціальні засоби


Minnesota Department of Health • Підбірка фактів про біотероризм 12/6/2005
board.club.co.ua - сайт безкоштовних оголошень з усієї України та країн близького зарубіжжя

Відповісти

Повернутись до “Медицина”